ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΣΤΙΚΗ ΙΝΩΣΗ - ASSOCIATION FOR CYSTIC FIBROSIS


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΣΤΙΚΗ ΙΝΩΣΗ - ASSOCIATION FOR CYSTIC FIBROSIS
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΣΤΙΚΗ ΙΝΩΣΗ - ASSOCIATION FOR CYSTIC FIBROSIS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

μητροτητα κ κυστκη ινωση.

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

μητροτητα κ κυστκη ινωση. Empty μητροτητα κ κυστκη ινωση.

Δημοσίευση  vivo 29/5/2011, 07:27

καλησπερα σε ολους,ειμαι καινουργιο μελος κ με την επικοινωνια μου θελω να δωσω ενα ευχαριστο κ αισιοδοξο μνμ.ειμαι 32χρ(πασχω απο ΚΙ) κ στα 28 μου η παναγια ακουσε τις προσευχες μου κ στα 29 μου με αξιωσε να γινω ΜΑΝΟΥΛΑ!!!τωρα χαιρομαι την 3χρ πριγκηπισσα μου.δεν την εχουμε κανει ακομη το γονιδιακο τεστ(ομως καποια στιγμη θα γινει κ αυτο),γιατι μεχρι στιμης δεν εμφανισε κανενα απο τα συμπτωματα ουτε σαν βρεφακι(σαν ατομο με ΚΙ τα ξερω καλα).φυσικα για να τα καταφερω(την καλη αναπνευστικη λειτουργια),πριν την εγκυμοσυνη, απο τα 18 μου,παντα εκανα αεροβια ασκηση(χειμωνα)κ κολυμβηση(σε κολυμβητηριο καλοκαιρι)-ποδηλατο σαν μεταφορικο μεσο(καλοκαιρι)και εννοειτε ΚΑΛΗ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑ καθε μερα.

vivo

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 3
Registration date : 29/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροτητα κ κυστκη ινωση. Empty ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ

Δημοσίευση  ANGELA1978 22/10/2012, 11:36

vivo έγραψε: καλησπερα σε ολους,ειμαι καινουργιο μελος κ με την επικοινωνια μου θελω να δωσω ενα ευχαριστο κ αισιοδοξο μνμ.ειμαι 32χρ(πασχω απο ΚΙ) κ στα 28 μου η παναγια ακουσε τις προσευχες μου κ στα 29 μου με αξιωσε να γινω ΜΑΝΟΥΛΑ!!!τωρα χαιρομαι την 3χρ πριγκηπισσα μου.δεν την εχουμε κανει ακομη το γονιδιακο τεστ(ομως καποια στιγμη θα γινει κ αυτο),γιατι μεχρι στιμης δεν εμφανισε κανενα απο τα συμπτωματα ουτε σαν βρεφακι(σαν ατομο με ΚΙ τα ξερω καλα).φυσικα για να τα καταφερω(την καλη αναπνευστικη λειτουργια),πριν την εγκυμοσυνη, απο τα 18 μου,παντα εκανα αεροβια ασκηση(χειμωνα)κ κολυμβηση(σε κολυμβητηριο καλοκαιρι)-ποδηλατο σαν μεταφορικο μεσο(καλοκαιρι)και εννοειτε ΚΑΛΗ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑ καθε μερα.


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ,ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ. ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ ΚΟΛΛΗΤΗΣ ΜΟΥ ΠΑΣΧΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΣΟΚ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩς ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΕ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΠΑΣΧΕΙ

ANGELA1978

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 1
Registration date : 22/10/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

μητροτητα κ κυστκη ινωση. Empty Απ: μητροτητα κ κυστκη ινωση.

Δημοσίευση  vivo 24/10/2012, 08:19

Aγαπητη μου φιλη
δυστυχως δεν ξερω καποιο βιβλιο ψυχολογιας.δεν ξερω αν βρει κατι στο ιντερνετ.
Πολυ απλα ομως μπορω να σου πω αυτα που θυμαμαι εγω απο τους γονεις οταν ημουν παιδι.Ποτε δεν στερειθηκα δραστηριοτητες και σχολικες εκδηλωσεις.(ακομα και τα σκουπιδια απο την αυλη του σχολειου μαζευα που μας εβαζαν τοτε),εκδρομες,παιδικα παρτυ.Ποτε δεν αισθανθηκαν ασχημα για τον βηχα μου(απλα κρυωσα),ουτε ηταν απο τους γονεις που ετρεχαν να μου αλλαξουν φανελακι γιατι ιδρωσα.Ακομα και στο μπαλετο,στην ενοργανη,στη ρυθμικη και αλλοτε για σκι στο βουνο,σε καποια τα πηγαινα καλα και σε αλλα καλιτερα,δεν σημαινε κατι αυτο,οτι εχω Κ.Ι.Ημουν ενα ΄φυσιολογικο΄ παιδι.Στο σπιτι εκανα τις θεραπειες κανονικα.Βεβαια σαν παιδι αντιδρουσα,δεν καθομουν να κανω φυσιοθεραπεια.Αλλα ετσι ειναι τα παιδια ,εδω ενα σπρει στη μυτη πρεπει να τα βαλεις και δεν καθονται.δεν ξερουν απο πρεπει.Με τον καιρο μαθαινεις και μαθαινει.Ειναι τροπος ζωης,Αλλωστε σημερα τα περισσοτερα παιδακια εχουν βροχιολιτιδες και κανουν μασκες,για τους απ΄εξω δεν υπαρχει διαφορα.(τι βροχικα ,τι Κ.Ι)τα συμπτωματα ειναι παρομοια.

vivo

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 3
Registration date : 29/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης